Wyróżnienie

nagrodaZ przyjemnością informujemy, iż w dowód uznania zasług Stowarzyszenia dla dzieci niepełnosprawnych otrzymaliśmy od Burmistrza Miasta Pionki nagrodę: prezentowanego obok Anioła wykonanego przez osoby niepełnosprawne w ramach warsztatów terapii zajęciowej. Z otrzymane wyróżnienie serdecznie dziękujemy. Nie zamierzmy oczywiście spocząć na laurach a wręcz przeciwnie – z jeszcze większym zaangażowaniem pomagać dzieciom niepełnosprawnym.

Za dotychczas uzbierane pieniądze dokonaliśmy m.in. zakupu zestawu do magnetoterapii (urządzenie Magneto Box oraz aparat MS – 10) dla Oddziału Rehabilitacji przy SP ZOZ w Pionkach (koszt 11 340,01 zł).

Naszym kolejnym krokiem było urządzenie pracowni dla dzieci niepełnosprawnych uczących się w klasie życia w szkole nr 2 w Pionkach. Zakupiliśmy dla nich m.in. komputer i pomoce naukowe. Klasa ta liczy 12 dzieci i znajduje się pod szczególną, bieżącą opieką naszego Stowarzyszenia. Dotychczas wydaliśmy na ten cel ponad 10 000 zł.

Ostatnim zakupem były pomoce naukowe dla tych dzieci za kwotę ponad 1700 zł.

W listopadzie zakupiliśmy kolejny sprzęt dla Oddziału Rehabilitacji przy SP ZOZ w Pionkach. Jest to sprzęt do terapii laserem (CTL-1106MX) o wartości niemal 8000 zł. Zakup znacznie skrócił czas oczekiwania na zabiegi i umożliwił skorzystanie z tego zabiegu większej liczbie pacjentów.

Wielokrotnie kupowaliśmy paczki świąteczne dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, Publicznego Gimnazjum Nr 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pionkach.

W 2004r. dofinansowaliśmy wyjazd dzieci upośledzonych z Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie na tzw. „Zieloną Szkołę”.

Obecnie Stowarzyszenie wspiera również osoby, które stały się ofiarami wypadków drogowych. Naszym pierwszym krokiem w tym kierunku jest zakup lekarstw dla Panów Andrzeja M. z Kolbuszowej oraz Bogdana K. z Warszawy. Osoby zainteresowane bezpośrednią pomocą ofiarom wypadków prosimy o kontakt na adres e-mail: stowarzyszenie@hotmail.com.

Stowarzyszenie pośredniczyło też w przekazywaniu wózków inwalidzkich osobom potrzebującym. Jeśli posiadacie Państwo wózek inwalidzki lub inne urządzenia rehabilitacyjne, a nie są one już Państwu potrzebne prosimy o przekazanie ich Stowarzyszeniu. Dzięki naszej pomocy niemal nowy wózek uzyskała m.in. Karolinka Pawłowska, uczennica klasy specjalnej Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Pionkach.

Naszym długoterminowym celem jest utworzenie w Laskach (Gm. Pionki) ośrodka rehabilitacji, gdzie planujemy prowadzić kompleksową rehabilitację dzieci (zabiegi rehabilitacyjne, dogoterapia, hipoterapia itp.) Chętnie nawiążemy kontakt z doświadczonymi ośrodkami tego typu z zagranicy.

O działalności Stowarzyszenia pisano w gazetach lokalnych „Słowo Ludu” oraz „Nad Zagożdżonką”.

Jedna odpowiedź do “Wyróżnienie”

  1. Pan WordPress pisze:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

'