Podopieczni

Home Podopieczni

APEL O POMOC DLA NATALKI

natalkaNatalka to śliczna dziewczynka, u której zdiagnozowano nowotwór pnia mózgu. Od szóstego miesiąca życia pojawiają się u niej bezdechy, które są bardzo niebezpieczne.Obecnie dziewczynka nie chodzi samodzielnie. Od wielu miesięcy jest leczona chemioterapią w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z powodu choroby Natalki, pracuje tylko jedno z jej rodziców, przez co sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna. Choć guza nie można usunąć prognozy są optymistyczne. Wierzymy w to, że pokonamy chorobę. Każdą darowiznę dla Natalki przeznaczymy na dojazdy na terapię, opatrunki i ćwiczenia. Za każdy gest serca dziękują rodzice.

Wpłaty należy kierować na konto 72 1090 1056 0000 0001 0722 6720 tytułem: Dla Natalki.

POMAGAMY KRZYSIOWI W WALCE Z CHOROBĄ !!!

krzysPięcioletni Krzyś Warzecha jest podopiecznym naszego Stowarzyszenia. Krzyś urodził się z przepuklina oponowo-rdzeniowa, czego skutkiem było wodogłowie (założona zastawka Pudenza) porażenie i końsko-szpotawe stopki (jest po dwóch operacjach korygujące stopy).

Chłopiec wymaga stosowania jednorazowych pieluch i systematycznego cewnikowania, ponieważ ma porażone zwieracze. Gdy miał dwa tygodnie zdiagnozowano u Niego epilepsję, co wymaga regularnego przyjmowania leków przeciwdrgawkowych. Kiedy Krzyś miał cztery miesiące lekarze wykryli u Niego nowotwór złośliwy powrózka nasiennego (RMS).Jest po usunięciu lewego jąderka i powrózka nasiennego. Przeszedł ciężką i wyczerpującą chemioterapię.

Dzisiaj Krzyś jest radosnym ,mądrym i pełnym energii chłopcem. Bardzo chętnie wykonuje wszystkie żmudne a czasem i bolesne ćwiczenia, które bardzo powoli zbliżają go do samodzielnego chodzenia (Krzyś jeszcze nie chodzi, ale lekarze dają szanse).

Chcielibyśmy skutecznie pomóc Krzysiowi, aby mógł się sam poruszać, bardzo ważna jest dla niego intensywna rehabilitacja. Jednakże leki, sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny , regularne dojazdy do lekarzy specjalistów i na rehabilitacje wymagają dużych nakładów finansowych.

Niepełnosprawność dziecka wymaga ciągłej pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach, dlatego tylko jedno z rodziców może pracować zawodowo.

Wpłaty należy kierować na konto: 72 1090 1056 0000 0001 0722 6720 tytułem: Dla Krzysia.

POSTAWMY GO NA NOGI!
POMAGAMY JASIOWI

jasJasio choruje na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Psychicznie rozwija się prawidłowo, jednak ruchowo jest bardzo opóźniony. Mając 5 lat nie siedzi, nie stoi. Jego kręgosłup jest tak słaby, że nie potrafi utrzymać się w pozycji czworacznej. Ma problemy z utrzymaniem równowagi. Ostatnio stwierdzono postępujące skrzywienie kręgosłupa. Rehabilitanci alarmują o intensywną i systematyczną rehabilitację. Wiąże się to jednak z wykupywaniem dodatkowych zabiegów (NFZ refunduje tylko 2 godziny w tygodniu) czy też wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Na poniesienie tych kosztów rodzice Jasia nie mogą sobie pozwolić. Koszt trzydziestominutowej rehabilitacji to 60zł a turnusu ok. 4500zł.

Wpłaty należy kierować na konto: 72 1090 1056 0000 0001 0722 6720 tytułem: Dla Jasia.

POMAGAMY FILIPKOWI W WALCE Z RAKIEM!

filipekFilipek Michalak, trzyletni mieszkaniec Pionek cierpi na siatkówczaka (rak oka). Jest to najczęstszy wewnątrzgałkowy nowotwór złośliwy oka u dzieci. Biorąc pod uwagę wszystkie grupy wiekowe, zajmuje drugie miejsce po czerniaku złośliwym naczyniówki w tej grupie nowotworów. Siatkówczak występuje prawie wyłącznie u dzieci poniżej 5. roku życia i stanowi około 3% nowotworów złośliwych występujących u dzieci poniżej 15. roku życia. Stowarzyszenie postanowiło pomóc Filipkowi poprzez zakup środków medycznych niezbędnych w terapii chłopca.filipek2

Nie dokonamy tego bez Państwa pomocy. Rodzina Filipka jest od lat znana władzom Stowarzyszenia, gwarantujemy autentyczność wszystkich wyżej wymienionych informacji. Oczywiście pomoc Stowarzyszenia dla Filipka jest całkowicie bezpłatna. Stowarzyszenie monitoruje bieżącą sytuację chłopca i gwarantuje właściwe wykorzystanie środków pieniężnych.

Wpłaty należy kierować na konto: 72 1090 1056 0000 0001 0722 6720 tytułem: Dla Filipka.

POMOC DLA DZIECI Z KLASY SPECJALNEJ SZKOŁY NR 2 W PIONKACH

szkolaOd 2002 dzieci uczące się w klasie specjalnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach są pod naszą szczególną opieką. Kupujemy dla nich przybory szkolne, pomoce naukowe oraz wyposażenie pracowni. W miarę możliwości finansowych przygotowujemy paczki świąteczne. W 2010 roku dofinansowaliśmy ich wyjazd do warszawskiego ZOO, w którym nigdy jeszcze nie były.

Informacje na tej stronie podane są w oparciu o przepisy ustawy o podatku od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych a także stanowią informację w rozumieniu art. 54 Konstytucji RP. Powyższa kampania informacyjna nie stanowi zbiórki publicznej według przepisów ustawy o zbiórkach publicznych.
Wszelkie Państwa darowizny dzielone są według bieżących potrzeb pomiędzy naszych podopiecznych, chyba że w tytule wpłaty wskażecie Państwo inaczej.

Wpłaty należy kierować na konto: 72 1090 1056 0000 0001 0722 6720 tytułem: Dla Dzieci.

'